Vážení zákaznici z důvodu dovolené  v době od 26.6.2023 do 10.7.2023 nebudeme moci vyřizovat Vaše objednávky děkujeme za pochopení.

BRETBACH - BIO Chlorella A+, zelený čaj a Mladý ječmen
cap BRETBACHhead_tophead_long


Chlorella jako prevence

Otázku prevence můžeme posuzovat z hlediska vnitřní čistoty organismu a bezchybné funkčnosti našeho imunitního systému. Může se zdát, že tyto oblasti spolu nesouvisí. Ale není tomu tak. Naopak je mezi nimi velice hluboká souvislost. Jistě velmi záleží na životním stylu a prostředí, ve kterém žijeme. Pokud žijeme ve zdravém a hygienicky přiměřeně čistém prostředí (to znamená, že dodržujeme základní hygienické návyky spojené jak s čistotou našeho těla, tak s čistotou potravy, kterou jíme, ale ne jen tou vnější ale i tou vnitřní, tzn. s obsahem škodlivých chemikálií) náš imunitní systém přirozeně bude plnit svou funkci v případech infekce nebo nemoci. Ale naopak, obsahuje-li prostředí kolem nás a naše potrava škodliviny, i když dodržujeme základní pravidla hygieny, naše tělo ve snaze zlikvidovat tyto škodliviny může reagovat různými alergickými reakcemi charakterizujícími zmatené imunitní reakce. Proto se dá říci, že jestliže naše snaha o dodržování hygieny selhává tím, že onemocníme, naše prostředí není takové, jaké by mělo být, tedy čisté. Toto platí ve stejné míře o vnitřním prostředí organismu. Zde je třeba si uvědomit skutečnost, že organismus se může zanášet jedovatými produkty i pouze z vlastní produkce, aniž by přijímal toxiny z vnějšího prostředí! Jak bylo výše napsáno, stresová zátěž organismu (stres psychický, přiměřený tepelný, přiměřený fyzický) je normální součástí života. Začíná být mimořádně nebezpečná teprve v kombinaci s nedostatečnou nutriční výživou (tedy s nedostatkem esenciálních mikroživin). Až v této situaci začne organismus sám produkovat větší množství toxinů, než je schopen vyloučit. Pak teprve dochází k postupné destrukci metabolismu a imunitního systému. V boji proti této zkáze je chlorella doslova vlajkovou lodí.

Imunitní systém použitá dva mechanismy: přirozenou a získanou imunitu. Přirozená imunita je dána geneticky a také předávána kojením. Zajistí, že organismus je schopen bránit se proti útoku základních cizích patogenů. Získaná imunita pracuje s rozpoznáváním různých nových druhů patogenů, ať již získaných proděláním některé nemoci, nebo očkováním. Ta pak funguje jako paměťová databanka a poskytuje informace k výrobě specifických protilátek.

Imunitu tedy lze vnímat jako obranný systém, který je aktivní na mnoha frontách. Jednak rozpoznává cizí vetřelce, které představují různé viry, bakterie, plísně, obecně paraziti ale i toxiny. Také dohlíží na odstraňování starých a poškozených buněk, ale zároveň dbá na to, aby nedošlo k útoku imunitního systému na vlastní buňky. Pracuje na posílení a rozmnožování svých vojsk, která jsou představována například bílými krvinkami a makrofágy. Pokud chápeme prevenci, jako zvýšenou odolnost organismu vůči chorobám, děláme správně. Odolnost organismu je spjata se silou bojovat a bránit se. Siný organismus dokáže rychleji reagovat na nemoci a následný proces léčení netrvá tak dlouhou dobu jako u lidí s nedostatečnou imunitou.

Imunitní systém můžeme také účinně podpořit užíváním chlorelly, která ho stimuluje. (viz. Chlorella a zdraví a Chlorella a celkové zlepšení zdraví). Odolnost postupně získaná konzumací chlorelly není stimulována pouze jednou složkou chlorelly, ale díky celoplošnému působení a vyživení. To umožní organismu přirozeně posílit své obranné schopnosti, které pak může využít dokonale jak proti infekcím, jako například chřipka, tak i proti chorobám, jako je třeba rakovina.

Chlorella přímo podporuje výrobu interferonů, které představují nejlepší přirozenou obranu proti rakovině. Interferony jsou považovány za stimulátor produkce makrofágů (velké buňky, které obklíčí cizí substance a stráví je, jsou velmi aktivní proti rakovině, cizím proteinům a chemikáliím), jejichž počet hraje hlavní roli v odolnosti organismu a schopnosti odstranit škodlivé látky z krve. Chlorella tedy stimuluje aktivitu T-buněk a makrofágů a zvýšením úrovně interferonů pozvedne schopnost imunitního systému likvidovat cizí vetřelce, ať už to jsou viry, chemikálie nebo cizí proteiny. Její výživnost dodá tělu silu a pružnost ale i prostor, aby mělo plnou kontrolu nad homeostázou a obrannými mechanismy. Díky těmto svým unikátním vlastnostem je chlorella vynikajícím prostředkem pro preventivní ochranu organismu.

Copyright © 2006 PROBACH, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. All rights reserved